Dość Osobliwe Rekomendacje - Wczasy


Trener Nawałka wraz z naszą Reprezentacją wczasują się właśnie w Soczi, przy okazji odbywającego się w Rosji Mundialu. Przed wylotem morale ekipy podbudowane zostały solidną dawką klasyki polskiego rocka. Po koncercie Lady Pank biało-czerwoni ruszyli w stronę Putinogrodu nabuzowani energią, podśpiewując ochoczo:

„Zawsze iść-rozkaz, który mam we krwi. 

Małą wojnę w sobie mieć. 
Z każdym z was walczyć do utraty tchu”.

W samolocie coach uciął jednak te chóralne fałszowanie staroci, stwierdzając, że urlop to dobry czas, aby nadrobić zaległości w słuchaniu nowości. Podczas lotu selekcjoner odpalił swym podopiecznym coś ze świeżynek. Był to album „Zawody”, no się i zaczęło... Piłkarze uwielbiają prosty przekaz (przykład „kurwa do przodu Panowie grać kurwa!” wiadomo, nie zawsze go rozumieją, ale lubią), chłoną go i wnet podłapali usłyszane fragmenty:

„Nie każdy może być sportowcem.
Nie każdy pobije rekordy.
Nie każdy stanie na podium.
I zaśpiewa hymn narodowy.

Nie każdy może być najlepszy.
Ktoś zawsze musi być ostatni.
Nie każdy może być zwycięzcą.
Nie każdy, nie każdy”.

Niestety za bardzo wzięli je do siebie i cały misterny plan na te Mistrzostwa poszedł w pizdu. Sęk w tym, że te słowa miały raczej uświadomić fakt standardowości każdego bytu oraz ukazać, że nasz żywot składa się z różnorakich perypetii i powszednich niedociągnięć. Panowie kopacze to nie była zachęta do celowego wypełniania tych słów i wdrożenia ich w życie! Wczasy pokazują zdrowie podejście do egzystencji, nie nakłaniają do porażek i nie tłumaczą ich, lecz wskazują na to, że takowe zdarza się ...i to niestety zbyt często. Pytanie, czemu tak się dzieje? Czasem to niezależne od nas, nieraz to kwestia pecha, a niekiedy brak zaangażowania. Owszem bywa to również spowodowane syndromem próżniaka. Jesteśmy po prostu zwykłymi ludźmi i nic co ludzkie...! Jesteśmy normalni jak „Zawody” i ich autorzy. Podanie tego do publicznej wiadomości w sposób transparentny spotkało się ze sporą przychylnością publiki.

Dosadny przykład:
„Nie każdy może być inżynierem.
Zaprojektować kanalizację.
Systemy odprowadzania wody z gównem.
Z bloków”.

Dodatkowo zrobili to z pomocą kumpelskiego wokalu z posmakiem lekkiego „mam wyjebane” plus muzą, skłaniającą chwilami do nygusostwa, by następnie znienacka mobilizować. Potrafią także zdołować, przywołując skojarzenia z uczuciem, jakiemu towarzyszył widok nowych mebli w kuchni oraz wyremontowanej łazienki po tym, jak kilka tygodni wcześniej zniknęła moja kasa z komunii… Czasami też pocieszają, niczym wizyta w sklepie z zabawkami, kiedy to rodzic obiecał coś w ramach rekompensaty za wizytę u dentysty. Pomagają nam odnaleźć się i wypośrodkować nasze podejście, żeby za mocno wszystkim się nie obwiniać, bo jak nawijał PeeRZet „Życie to kabaret, nie ma co brać na poważnie... ”.

Podsumowanie życiowo-sportowe:
Przyjmijmy z uśmiechem fakt, że jestestwo to nie piękny wycackany Krychowiak, tylko wegetacja umorusanych ludków przemieszczających się w podróbkach piłkarskich koszulek z bazaru, które niemiłosiernie śmierdzą po zaciętym meczu zwanym życiem. Koszulka Milika nie cuchnie, bo jest zrobiona z super turbo materiału, a po drugie,z jakiej okazji miałaby się spocić?

Podsumowanie sportowo-życiowe:
Zespół ma prawo leżeć i odpoczywać po zakończonych sukcesem zawodach, czyli po wydaniu tej płyty. Postarali się niczym chłopaczki pod blokiem z zaangażowaniem kopiący piłkę nie to, co nasze orzełki w miniony wtorek. Wyszedł im ten krążek w sensie-udał się, a opisują na nim sytuacje, w których nie zawsze wychodzi, Bo przecież nie musi. Nie sprostać wymaganiom to żadne przestępstwo. Można przegrać, ale zrobić to z klasą. Unikniemy wtedy rozczarowania: sobą w naszych oczach, nami w oczach innych, innymi w naszych oczach. Nie trzeba być kimś ważnym (czyt. skórokopem), można robić cokolwiek, nawet jeśli powszechnie uznają to za bezsensowne. Ważne, aby wkładać w to choć trochę starań . Panie Nawałka, jeśli niektóre komunikaty są niezrozumiałe dla wszystkich, to chyba warto w szatni przed wyjście na murawę zapodać „Do Przodu Polsko!” Torzewskiego zamiast „Zawodów” i znów zawieść.

Zdjęcie - Thin Man Records
Linki do albumu: Spotify / Tidal 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 przez wielkie M